A sógornőmtől tudom, hogy Japánban többféle cheesecake létezik, van ugye az amerikai fajta, ami sűrű és krémes, és van a japán változat, ami könnyű és habos, gyakorlatilag egy krémsajtfelfújt. Ezt sütöttem most. Egyszerűen elkészíthető sütemény, de pár dologra figyelni kell a szép eredmény érdekében. Amikor először csináltam, felrobbant a teteje, mintha egy vulkán lett volna, gondoltam is, hogy majd Fuji-süteménynek keresztelem el. 😆 Két apró változtatással azonban tökéletes lett az eredmény.
- 285 g krémsajt
- 115 ml tej
- 4 tojás
- 70 g cukor
- 30 g liszt
- 10 g keményítő
- 2 ek. citromlé
- 1 tk. vanília kivonat
Az előkészületek nagyon fontosak. A sütőt előmelegítjük 160°C-ra, 2 l vizet felforralunk és egy mélyebb tepsiben betesszük a sütőbe. A tortaformát olvasztott vajjal kikenjük és teljesen kibéleljük sütőpapírral. Az oldalán a sütőpapír legyen jó magas, mert sütés közben nagyon meg fog nőni a tortánk. Az oldalán levő sütőpapírt is megkenjük olvasztott vajjal és megszórjuk porcukorral. Ez elég pepecs munka, de az egyik legfontosabb mozzanat ahhoz, hogy ne repedjen meg a teteje. Mivel vízfürdőben sütjük, ezért a tortaformát 2-3 réteg alufóliába csomagoljuk, hogy ne menjen bele a víz.
A tojásokat szétválasztjuk. A krémsajtot, a tejet és a cukor felét kézi habverővel simára kikeverjük, hozzáadjuk a vaníliát és a citromlevet, majd egyenként a tojások sárgáját. A lisztet és a keményítőt összekeverjük, majd a krémsajtos keverékbe szitáljuk több részletben, és azzal is simára keverjük.
A tojások fehérjét robotgéppel egy másik tálban egy csipet sóval elkezdjük habbá verni, majd ha félig felverődött, hozzáadjuk a megmaradt cukrot és fényesre felverjük. Nem szabad túl keményre verni, a képen látható állag a megfelelő.
A tojáshabot a kézi habverővel több részletben, óvatosan belekeverjük a krémsajtos krémbe, majd beleöntjük a tortaformába.
Azonnal sütőbe tesszük és 20 percig 160°C-on, majd további 40 percig 140°C-on sütjük. Ha letelt a sütési idő, tűpróbával ellenőrizzük, hogy átsült-e, és kikapcsolt, félig nyitott ajtajú sütőben hagyjuk hűlni még egy fél órát.
Utána kivesszük és szobahőmérsékleten teljesen kihűtjük. Frissen is finom, de még jobb, ha behűtjük fogyasztás előtt.